Sun, 1 May
Manolo Santana Stadium - 2nd round
Bianca Andreescu CAN   6 6
(6) Danielle Collins USA   1 1
Winner: B. ANDREESCU Time : 01:09:03
Manolo Santana Stadium - 2nd round
Anhelina Kalinina UKR   6 6
(7) GarbiƱe Muguruza ESP   3 0
Winner: A. KALININA Time : 01:21:45
Manolo Santana Stadium - 1st round
Filip Krajinovic SRB   68 4
John Isner USA   7 6
Winner: J. ISNER Time : 01:37:47
Manolo Santana Stadium - 1st round
PR Lukasz Kubot POL
Edouard Roger-Vasselin FRA
  6 62 4
WC Carlos Alcaraz ESP
Marc Lopez ESP
  4 7 10
Winners: ALCARAZ / LOPEZ Time : 01:45:49
Manolo Santana Stadium - 2nd round
WC Naomi Osaka JPN   3 1
Sara Sorribes Tormo ESP   6 6
Winner: S. SORRIBES TORMO Time : 01:27:59
Arantxa Sanchez Stadium - 2nd round Q
(1) Ugo Humbert FRA   64 3
(13) Soonwoo Kwon KOR   7 6
Winner: S. KWON Time : 01:44:57
Arantxa Sanchez Stadium - 2nd round
(12) Jessica Pegula USA   6 6
Q Kaia Kanepi EST   3 3
Winner: J. PEGULA Time : 01:07:10
Arantxa Sanchez Stadium - 2nd round
(17) Leylah Fernandez CAN   4 4
Jil Teichmann SUI   6 6
Winner: J. TEICHMANN Time : 01:29:44
Arantxa Sanchez Stadium - 2nd round
(9) Emma Raducanu GBR   6 6
WC Marta Kostyuk UKR   2 1
Winner: E. RADUCANU Time : 01:04:15
Arantxa Sanchez Stadium - 2nd round
(4) Maria Sakkari GRE   6 3 1
Daria Kasatkina RUS   3 6 6
Winner: D. KASATKINA Time : 01:55:30
Stadium 3 - 2nd round Q
(6) Federico Coria ARG   7 4 2
(9) Benoit Paire FRA   65 6 6
Winner: B. PAIRE Time : 02:17:57
Stadium 3 - 1st round
Lorenzo Sonego ITA   4 3
WC Jack Draper GBR   6 6
Winner: J. DRAPER Time : 01:38:20
Stadium 3 - 1st round
Daniel Evans GBR   6 6
Federico Delbonis ARG   3 4
Winner: D. EVANS Time : 01:36:39
Stadium 3 - 2nd round
Katerina Siniakova CZE   0 0
(16) Elena Rybakina KAZ   6 1
Winner: E. RYBAKINA by retirement Time : 00:37:45
Stadium 3 - 1st round
Karen Khachanov RUS
Andrey Rublev RUS
  7 6
(6) John Peers AUS
Filip Polasek SVK
  5 4
Winners: KHACHANOV / RUBLEV Time : 01:11:24
Court 4 - 2nd round Q
WC Alejandro Moro Canas ESP   7 5 2
Lorenzo Musetti ITA   5 7 6
Winner: L. MUSETTI Time : 02:45:08
Court 4 - 1st round
Vivian Heisen GER
Sabrina Santamaria USA
  64 1
Ulrikke Eikeri NOR
Tereza Mihalikova SVK
  7 6
Winners: EIKERI / MIHALIKOVA Time : 01:28:00
Court 4 - 1st round
Kaitlyn Christian USA
Oksana Kalashnikova GEO
  2 3
(8) Shuko Aoyama JPN
Hao-Ching Chan TPE
  6 6
Winners: AOYAMA / CHAN Time : 01:01:14
Court 4 - 1st round
Katarzyna Piter POL
Kimberley Zimmermann BEL
  2 67
Nicole Melichar USA
Ellen Perez AUS
  6 7
Winners: MELICHAR / PEREZ Time : 01:17:59
Court 5 - 2nd round Q
(4) Marton Fucsovics HUN   65 6 66
11 Maxime Cressy USA   7 1 7
Winner: M. CRESSY Time : 02:27:50
Court 5 - 1st round
WC Pablo Carreno Busta ESP
Pedro Martinez ESP
  66 6 10
Rohan Bopanna IND
Denis Shapovalov CAN
  7 3 1
Winners: CARRENO BUSTA / MARTINEZ Time : 01:40:28
Court 5 - 2nd round Q
(5) Mackenzie McDonald USA   5 1
alt Hugo Dellien BOL   7 6
Winner: H. DELLIEN Time : 01:29:49
Court 5 - 1st round
alt Nikoloz Basilashvili GEO
Alexander Bublik KAZ
  5 2
(7) Wesley Koolhof NED
Neal Skupski GBR
  7 6
Winners: KOOLHOF / SKUPSKI Time : 01:03:38
Court 5 - 1st round
Tomislav Brkic BIH
Nikola Cacic SRB
  7 7
alt Federico Delbonis ARG
Andres Molteni ARG
  66 68
Winners: BRKIC / CACIC Time : 01:57:07
Court 6 - 2nd round Q
Roberto Carballes Baena ESP   3 2
Dusan Lajovic SRB   6 6
Winner: D. LAJOVIC Time : 01:17:02
Court 6 - 2nd round Q
alt Alejandro Tabilo CHI   4 4
(8) David Goffin BEL   6 6
Winner: D. GOFFIN Time : 01:12:03